Jdi na obsah Jdi na menu
 


králíčci

       Co potřebujeme :

 

1.) Klec - Klec musí být minimálně 80cmx45x45.Klec musí nýt správně zabezpečená aby králík z ní nevlezl a nepřekousal vám např.kabely od Pc nebo Tv.

klec králík, morče: 100 cm x 54 cm x 44cm, Akce, výběr barev, klec pro králíka - 1klec králík, morče: 100 cm x 54 cm x 44cm, Akce, výběr barev, klec pro králíka - 2klec králík, morče: 100 cm x 54 cm x 44cm, Akce, výběr barev, klec pro králíka - 3klec králík, morče: 100 cm x 54 cm x 44cm, Akce, výběr barev, klec pro králíka - 4klec králík, morče: 100 cm x 54 cm x 44cm, Akce, výběr barev, klec pro králíka - 5
 

2.) Seno a hobliny- Seno je pro králíka VELMI duležité potřebuje ho nejen k potravě ale i k podestýlce. Vyměňuje se cca 2x týdně.

Seno s příchutí heřmánku a pampelišky, 9x15lHoblinová podestýlka pro hlodavce hrubá, 12 x 10l

3.)Napáječka- Napáječka je velmi duležitá pro to aby králík mohl pít - ale někteří chovatelé používají i misku na vodu však nedoporučuji králík jí může v kleci rozlít a budete muset nalít vodu znovu a takhle se to může pořád opakovat . Nejvhodnější je minimálně 120 ml

.                     

4.) Miska - Do misky se dávají granule nebo různé pamlsky však doporučuji misku KERAMICKOU

 

 

5.)Toaleta- Toaleta se umisťuje do rohu klece má většinou tavr trojúhelníku. Na toaletu je ale potřeba králíka naučit chodit jinak vám svojí potřebu  bude dělat různě po bytě či baráku.

 

 

6.) Přepravka- Přepravka je duležitá když třeba někam cestujete . Někteří chovatelé používají obyčejné krabice i když to si myslím že moc vhodné není. Přapravka by měla být velká asi jako polovina klece a to asi 50x32x34 . Přepravku mužete mít hadrovou nebo plastovou . 

7.) Postroj- Postroj se používá když jdete ven a aby vám neutekl . Postroj bývá  velký něco přes 1 metr .

 

8.) Jesličky na seno - Do jesliček se dává seno které pak králíček z toho vytáhne. Prodávají se plastové i kové. Co jsem ale četla různé články doporučují se plastové , ale  co je n tom pravdy to nevím.

 

Jesličky na senoTrixie / Plastové jesličky

 

9.) Kartáč- Králík se kartáčuje asi 2x týdně. Krátkosrstí králíci  se kartáčují měkkým kartáčem s přírodními štětinami. Když ho kartáčuješ dávej si pozor kolem uší a očí tam by to mohlo bolet.

 

 

10.) Kleštičky na drápky- Pokud už jste zkušení tak drápky mužete stříhat sami. Ale radši je lepší je chodit k zvěro lékaři. Drápky se hodí stříhat 1-2x měsíčně podle toho jak je má dlouhé.

Nůžky na drápky 8 cm

11.) Minerální liz- Většině králíčků chutná , ale měl by se podávat v omezeném množství.

 

Obrazek

 

 

 

 

 

12.) vitamíny a dzinfekční přípravky - V obchodě dnes najdete mnoho přípravků ale je dobré mít alespoň ňejakou dezinfekci pro menší poranění.

 

 

Obrazek